Fete sunt zeci, sute, mii, milioane. E greu, dupa 4 ani, e foarte greu, mai ales ca ati locuit impreuna. Banuiesc ca tot ce faceai, faceai impreuna cu ea, nu? O sa ti se para ciudat ca acum te duci la cumparaturi singur, ca te duci in baruri, restaurante doar cu prietenii, dar....o sa treaca, cu timpul, o sa o uiti, treptat. Sfatul meu, daca chiar vrei sa mai fi impreuna cu ea ( presupun ca incidentul cand nu ti-a raspuns la telefon toata seara, nu era ca nu avea semnal, asta cred ca e la mintea cocosului ) nu intreba de ea, nu te baga in seamna cu prietenii ei, nu o suna, daca te suna, fi rece, distant, indiferent. Daca ceea ce zici tu e adevarat, ca te-ai comportant ca un domn, ca atunci cand era cu tine ea statea in puf, atunci o sa-si dea seama fata ca a facut o greseala si o sa se intoarca la tine. Crede-ma, nu orice barbat este dispus sa ii suporte porcariile unei femei dupa ce acesta a facut sex cu ea. Da, poate si-a gasit pe altu' si isi face de cap fata, nu exclude posibilitatea asta. Doare, logic ca doare sa te gandesti la asa ceva, dar ce sa faci? Poti sa o obligi sa stea langa tine? NU. Solutia este sa iesi cat mai mult cu prietenii afara, sa te distrezi, incearca sa faci lucruri pe care nu le faceai inainte. Nu sta singur in casa, pentru ca imaginatia ta o sa fie libera, o sa intrii intr-o depresie, mai ales ca tu o consideri iubirea vietii tale. Vad ca ai 25 de ani, esti tanar, chiar vrei sa te asezi la casa ta la varsta asta? Unele persoane sunt norocoase si-si gasesc perechea chiar si de mici, spre exemplu am niste prieteni care sunt impreuna de la 16 ani, acum au 30~ si un copilas pe drum. Eh asta e, sper ca te-am ajutat intr-un fel sau altul. Bafta in continuare!

si acum un raspuns spus de atatea ori incat este asa fumat si ultima tigara
"Nu ca ea!"
Si asta este un lucru rau? De ce crezi ca daca este diferit este intotdeauna rau?