Hai ca vin si eu cu o problema. Nu este chiar prima masina dar e aproape. Am deja 15k km cu un reno clio si sunt tare mandru de el. M.a scos din belele si il iubesc, dar trebuie sa il impart... Fix in momentele in care am nevoie de el.

Se da asadar suma x. Sunt urmatoarele variante:

1. Reno Megane mk2 hatchback, dizel, motorina ieftina si dotari extra ( trapa panoramica, 8 airbaguri, intretinere destul de ieftina in afara service.urilor oficiale.

Dezavantaje: pret mare de plecare (x-500euro) si km multi (120000).

2. Bmw e36 320. An 1994, impecabil interior, exterior si mecanic. Masina ingrijita pe bune. aspect super, tineresc. Pret x-3000

Dezavantaje: intretinere problematica, benzina multa, motor mare cu impozit pe masura.

3. Honda civic eg. Masina ieftina cu toate, tinereasca. Raman bani de modificari si benzina si taxe. Pret x-4000

Dezavantaje: teama ca raman in plop. Ca pica toate. Ori a nu reusesc niciodata sa termin modificarile si sentimentul ca imi luam un bmw complet impecabil de banii aceia.

Modelele imi plac toate si daca as avea banii, le.as lua pe toate... Dar nu am. Cum sunt constient ca am impozite taxe si benzina de platit, cred ca pica meganul... Grr. Voi ce credeti?