Single post: Ce fel de tara este Romania?

  1. #844 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Geniu al informaticii lovit de un Porsche Cayenne pe trecerea de pietoni

    �ncă un şmecher pe şosele: am Porsche Cayenne, omor oameni! A lovit pe trecere un pieton �n scaun cu rotile, a cobor�t să dea la o parte căruţul şi a fugit

    �ncă un şmecher de şmecher, cu maşină ultimul tip, �şi face de cap pe şoselele din Capitală! Am maşină, am valoare! Poliţiştii caută un şofer, aflat la volanul unui Porsche Cayenne,negru, care a lovit ieri, �n jurul orei 17.30, un bărbat �n scaun cu rotile pe o trecere de pietoni din Capitală.

    După accident, şoferul a oprit doar ca să dea la o parte scaunul cu rotile �n care se aflase victima. După care, şi-a văzut liniştit de drum.

    Victima, Iulian Crăciun, - CEO Sicotel, a fost accidentată �n timp ce traversa pe culoarea verde a semaforului pe Calea Dorobanţi la intersecţie cu Strada Muzeul Zambaccian.

    Iulian Crăciun a relatat pentru realitatea.net clipele de groază prin care a trecut joi după-amiază, după ce a fost lovit de un Porsche Cayenne negru, �n timp ce traversa pe o trecere de pietoni semaforizată de pe Calea Dorobanţi.
    "Traversam pe trecerea de pietoni de pe Dorobanţi l�ngă Televiziunea Rom�nă. Era verde la pietoni. Un Porsche Cayenne negru a demarat �n trombă şi m-a aruncat din cărut, m-a răsturnat. A cobor�t, a dat la o parte căruţul şi a plecat. Am fost dus la spital. Am suferit o fractură la maxilar. Puteam să stau internat �n spital, dar am preferat să merg acasă, �nsă medicii mi-au spus să revin la spital imediat ce văd ceva suspect. Am avut noroc, eu fiind operat la coloană, am tije de metal. Acele tije puteau fi smulse şi putea să �mi rupă coloana", a declarat victima.

    Fără să-i pese ce a făcut, şoferul a fugit de la locul accidentului. "Avem nişte numere parţiale şi am demarat cercetările pentru localizarea lui. Avem ceva informaţii, dar mai trebuie verificate. Autorul accidentului riscă dosar penal şi pedeapsa cu �nchisoarea �ntre 1-7 ani pentru vătămare corporală din culpă şi părăsirea locului accidentului”, a declarat pentru Jurnalul Naţional Ioana Stancu, Purtătoarea de Cuv�nt a Brigăzii Rutiere.
    Attached Images Attached Images 167759-untitled-1.jpg