tudyniuz: in aria de Spam posturile NU SUNT CONTORIZATE! Pe cand oriunde in alta parte... sunt. Deci oricat de nefolositoare ar fi acea arie de SPAM, nu influenteaza cu nimic. Insa am ajuns sa vad useri cu 1000 - 2000 de posturi doar in ariile gen "Hai sa numaram pana la...", useri pe care nu i-am vazut niciodata pe threadurile "serioase". Eu inteleg ca-i pasioneaza sa-si creasca numarul de posturi, dar pe mine ma intereseaza in final cu ce ajuta comunitatea?

Daca stam si ne gandim... acele threaduri nu fac altceva decat sa incarce forumul inutil... De exp. doar imaginile acelea au cativa GB. Spatiu avem o groaza, nu e asta problema. Insa la backup zilnic de exp. se mai pierd 10 minute in plus doar pt. 2-3 threaduri fara rost, 10 minute in care server load-ul se apropie de maxim. Nu mai zic de baza de date, sau de faptul ca e incarcat searchul cu cateva mii de posturi care nu contin decat niste numere si imagini copy/paste de pe google...

Cat despre concursuri sau alte pagini... nu cred ca e asa de greu sa scrie 5 litere... Sa-si scrie username-ul in post daca nu au inspiratie... Repet, nu e vorba de faptul ca decizia imi apartine mie, ci trebuie sa stam sa ne gandim logic daca vrem sa devenim precum computergames & co... adica sa avem cat mai multe threaduri si posturi, chiar daca probabil doar 10% din ele sunt relevante si folositoare cuiva.

Noi am gandit proiectul CG ca fiind o "intalnire" cu prietenii... Acum ia imagineaza-ti ca ne intalnim 10 insi... din care 4 nu fac altceva decat sa spuna niste numere... alti 4 nu fac altceva decat sa zica "UP"... si doar 2 vorbind despre console & Co. Nu mai bine s-ar intalni cei 2 separat, si nici n-ar mai fi spamati?