Felicitari pentru review! Cred ca nimeni nu se supara daca ai facut un review la un joc pentru PSP (nu strica niciodata un pic de varietate). Imi place cum ai scris, unele chestii au fost destul de nostime (mai ales la faza cu telefonul ) si calitatile si defectele au fost identificate destul de bine.

La chestia aia ca nu stii exact drumul pe care trebuie sa il iei cand esti urmarit mi se pare mult mai bine si mai credibil. Daca ai stii exact drumul atunci parca s-ar mai diminua din "thrill-ul" urmaririi. Nu imi plac jocurile care iti zic mura in gura pe unde ar trebui sa mergi, fara sa fii tentat sa explorezi la stanga si la dreapta numa pentru a gresi si de a o lua de la capat (in viata reala sa inteleg ca faci totul perfect din prima?). Nici la GTA nu mi-a placut chestia aia, nici la Skyrim (au anuntat o vraja "ajutatoare" care cred ca va fi folosita in mod abuziv) si in nici un caz nu mi-ar placea la Shattered Memories.

Poate o sa pun candva mana pe joc, da sincer cred ca o sa il cumpar pt Ps2 datorita feedback-ului care amplifica senzatia de frica. Apropo daca mai vrei sa joci un joc asemanator in care nu poti ataca inamicii si singura optiune e sa te ascunzi, atunci iti recomand Amnesia: The Dark Descent. Sincer e cel mai infricosator joc pe care l-am vazut si jucat (mai infricosator decat silent hill, RE, Fatal Frame, dead space etc), din simplul motiv ca trebuie sa te ascunzi, sa baricadezi o gramada de usi adica pe scurt: sa supravietuiesti. Ala e un horror game de nota 10