Quote Originally Posted by MonkY;
Deja circula pe web imagini cu un pachet PS3 ce include Killzone 3, pe care...
Maestre, a se modifica cu Resistance 3, ca ne confuzam cu totii de nu mai stim cum ne cheama.

Quote Originally Posted by MonkY;
Ce avantaj? Cred ca nu intelegi... cei care nu au PSN Store, nu vor putea activa jocul... therefore no game. Noroc ca probabil majoritatea aveti conturi pe US, UK, HK, JP...
Personal, nu cred ca asta e problema, faptul ca nu-ti vei putea activa pass-ul pe contul de Romania... Putem in continuare sa ne suparam pe producatori/ distribuitori ca vor sa scoata fiecare banut dintr-un produs, dupa cum putem alege sa boicotam astfel de incercari.

Cu toate astea, ma uitam la un moment dat (relativ recent) pe Marketplace si cel mai vandut add-on era un Online Pass la nu-mai-stiu-ce-joc (cred ca Mortal Kombat, dar nu sunt sigur). De asemenea, Online pass-ul promovat de distribuitori in forma actuala iti permite accesul la tot continutul jocului fara probleme mai putin la continutul online. N-am niciun motiv sa cred ca "Psn pass" sau cum s-o numi va functiona altfe iar producatorul va avea intotdeauna motivatia (sau, dupa caz, scuza) pastrarii suportului si inovatiei pentru suportul online. De altfel, iata cum GRID, un joc destul de reusit si apreciat lansat in 2008, si-a pierdut deja suportul online in 2010 si nu cred ca este un caz izolat.

Cat despre gaming "in the cloud"... ramane de vazut. Este clar ca piata dicteaza, chiar daca marii jucatori incearca sa jongleze cu tendintele. Sa nu uitam ca Sony vorbea, inainte de lansarea PS3 (!!!), despre faptul ca urmatoarea consola de jocuri lansata de ei va avea exclusiv suport online, fara discuri. Totusi, aparent, consumatorii vor inca sa-si poata "tine mana" pe produsul cumparat, chiar daca doar in forma digitala. We'll see...