si mie imi place atat DC cat si Marvel...don't get me wrong, da DC intotdeauna mi s-a parut mai original cand vine vorba si de super eroi si de villains. Daca ma gandesc bine am vazut mult mai multe desene Marvel cand eram mic (Spider man, Iron man, Hulk, Fantastic 4, X men si ce au mai fost) decat DC (Batman, Superman si abia mai tarziu Justice League) da dupa ce am facut niste research si m-am uitat la celelalte filme am ajuns la concluzia ca mai mult imi place stilul DC (Green Lantern e unul dintre super eroii mei preferati din simplul fapt ca e asa original. O lupta de-a lui mi se pare chiar incredibila).

Tin minte si cand am vazut primul trailer la DC Universe Online . A fost si inca e unul dintre trailerele mele preferate. Atata actiune, atatea personaje, atata originalitate... mie asa mi s-a parut.

Intr-un fel regret ca am pus si optiunea "Both" pt ca multi o iau aia pt ca aia li se pare calea mai usoara . Eu vroiam discutii mai intense: de ce aia si nu aia, de ce villainii aia ti se par mai tari, lupte cum erau etc etc. Da intr-adevar unii nu se pot decide. Dar sa nu apara confuzii: doar pt ca am ales DC nu inseamna ca nu imi place nimic la Marvel (Captain America, Ghost Rider, Dare Devil si unii X men sunt personaje de nota 10).

P.s. aveti aici trailerul de care ziceam. Nu esti comic book geek daca zici ca nu iti place chiar deloc trailer-ul respectiv...sau poate esti un huge fanboy