La multi ani dar nu neaparat ConsoleGames ci mai degraba tuturor celor care incearca sa il mentina viu in atentia noastra ! Timpul petrecut la servici nu imi permite sa postez nimic pe site (stiri, review-uri si altele), seara cand ajung acasa cititul stirilor si Thank's-urile sunt singurele lucruri care imi raman de facut. Si totusi sunt aici de la inceput (August 2008 - datorita lui Donely care avea adresa site-ului pe mess ) si nu scapati de mine decat prin inchiderea site-ului (sper totusi sa nu recurgeti la aceste masuri dure )!!
Lasand gluma la o parte putin, daca stiam ca sunt probleme atat de mari cu strangerea sumei pentru mentinerea site-ului pentru anul urmator pe langa donatia de 5 $ mai incercam sa licitez si 3-4 jocuri, dar.... acum vad ca este cam tarziu ( daca nu este atat de tarziu imi puteti spune data limita si mai fac o incercare astazi).
Poate nu reuseam mare branza cu acea licitatie dar macar imi dadeam silinta. Sper ca anul viitor sa se schimbe treaba si bani sa ajunga si pentru sustinea site-ului precum si upgrade-urile atat de necesare. Nu stiu, poate o sectiune de vanzari jocuri noi, poate ca cei ce tranzactioneaza lucruri pe CG sa dea un procent de 1% din castig (ma refer la orice lucru vandut: consola, cablu, surubel, etc..) pana la urma 1..2..3% este o suma infima care adunata se strange suficient cat sa dispara aceste probleme care apar in fiecare vara.
In mod sigur site-ul ar fi adunat mai multi membri daca era permisa piratarea si flame-urile dar sunt fericit ca nu sunt permise. Decat 30.000 de membri care sa se certe pe piratari si PC vs. console mai bine 1.000 de oameni care discuta calm si prieteneste . Stiu ca m-am intins la poveste prea mult dar postand atat de rar simteam nevoia sa imi spun si eu parerea. Si in continuare spun ca imi pare rau ca companiile de profil din industria jocurilor nu sustin acest site ( mai ales ca aici principiul de baza este - NU PIRATARII !!), ei ar avea practic toate interesele sa fie promovati aici si financiar nu ar resimti suma de 3.000 € / an - suma infima daca luam in considerare ca sunt companii care platesc mult mai mult pentru un amarat de afis stradal care nu este vazut de multa lume.
Si sunt sigur ca am putea citi stirile pe site-uri de profil gen IGN, Gametrailers....etc, dar cititul lor pe Console Games este de zeci de ori mai relaxant, plus ca aici fiecare adapteaza stirea si o prezinta in felul lui, lucru care poate indulcii chiar si cea mai neplacuta stire.
Sper ca nu v-am obosit cu acest post....in general nu sunt atat de vorbaret !
Weekend placut tuturor !

PS MonkY de ce am pierdut ieri 999 de puncte ? Nu sunt suparat, doar curios, daca imi luai din salariu 999 de ron - atunci ma suparam