Quote Originally Posted by -=Gamer X=- View Post
Nu trebuie neaparat sa te joci jocuri cat timp calatoresti. Mai citesti o carte, mai vb. cu oamenii, mai admiri peisajul pe geam, etc, etc. Nu tre' sa fii disperat/maniac. I know, I know, forumul asta nu-i pentru pasionati intr-ale cititului...dar nu-i nici pentru maniaci....banuiesc.
Bun. Dar atunci tu cand vezi utila o consola portabila ? Banuiesc ca n-o sa stai in casa pe canapea sa te joci pe PSP, desi nu te opreste nimeni. Dar daca tot esti in casa eu zic ca e mult mai fain sa te joci pe PS3 pe un ecran mare, cu un controller mult mai comod ca ala integrat in PSP. Nu mai zic de grafica sau sunet...

Sa vedem la ce pret va ajunge PSP-ul asta nou in tara si (mai important) cum va evolua pretul la alea SH din generatia "veche". Stiu, stiu, o sa sara acum pe mine toti posesorii de PSP si o sa zica : da de ce sa scada pretul ? Ca e acelasi lucru, ba chiar sunt mai bune alea vechi. Ok... Insa daca alea noi chiar intra la noi la 420 lei (echivalentul a 99 euro) mi s-ar parea normal ca unul vechi si SH sa coste mult sub 300 lei, undeva pe la 200 lei. Caz in care trebuie sa recunosc ca ar fi atractiv unul... sa fie acolo...

Insa daca la pret se mai adauga TVA si poate si un adaus...sa fie sanatosi, n-o sa-l cumpere nici dracu pe ala nou si nici la alea vechi n-o sa scada pretul.