Quote Originally Posted by Spike View Post
cea mai buna solutie daca Consolegames este cu adevarat impotriva bijnitei si nu doar asa de fatada
Amin. Din pacate am dat report la cineva care vindea un joc la pret mai mare fata de cel din magazin, am si scris aici pe thread si moderatorii au inchis ochii. Ce sa mai zic atunci de preturile de afara care nici macar nu-s acoperite de regulament.

Revin la parerea mea initiala : ar trebui scoasa regula cu bisnita (daca tot e greu sa se aplice), insa ar trebui lasat orice user sa puna link pe thread-urile de publicitate cu jocul scos la vanzare (indiferent ca e din tara sau din afara). Iar apoi sa decida cumparatorul daca vrea sa ias jocul din link sau de la user. Insa nici asta nu se poate, ca unii vor thread curat.

Cu alte cuvinte nenea vrea sa nu-i fie stricata bisnita, el are voie sa vanda mai scump ca-n magazin si fara sa plateasca taxe, chirie, salarii, etc. Dar NIMENI sa nu vina si sa dea un link ca ii "murdareste" threadul.

Sincer prefer forumul vecin in privinta asta, au scos regula cu bisnita si gata. Nu-mi place deloc ca nu se poate "comenta" pretul, dar e mai bine ca aici, unde exista regula antibisnita, dar nu o aplica NIMENI. Stiu ca se vor supara moderatorii pe mine, dar asta e, eu ce gandesc spun, cateodata folosesc si cuvinte mai dure, nu e frumos, dar asta e, nu-s perfect.

Ar fi frumos daca as primi si un raspuns final de la moderatori/admini : e valabila regula cu antibisnita sau nu ? Sa ma chinui sa mai dau report pt bisnita sau uzez degeaba tastele ? Doar atat vreau sa stiu. In rest fiecare sa se descurce cum poate, cine nu stie sa-si gasesca jocuri unde-s ieftine sa le ia de la binsitari. Insa ar fi frumos sa nu facem reguli pe care sa nu le aplice nimeni, ce rost are ?