Quote Originally Posted by sensamur View Post
imi iau cu acceasi bani un PS3
Da ce, esti un arlechin sa poti baga un PS3 in buzunar.
Daca te-ai prins intelegi ce vreau sa zic.
Scula asta e destul de interesanta. Faza e ca in romanica, probabil, nu va fi 1200lei.
Cine joaca LBP pe Vita? Stiu eu o duzina interesati. Jocurile gen platform se preteaza de minune la mini-console.
Eu, de ex., as juca inebunit UNO, ca ma distreaza si e relaxant. Dar mi se pare aiurea sa fac asta pe un ecran de 127cm.
Nu e nevoie de asemenea dimensiuni pt. jocuri casual cum e UNO si asemenea lui.
Ce ar merge niste backgammon (table) online cu baietii...mmm.

la urcat pe franghii vreau sa mangai consola
Ia uite-l si pe Dudel, manca-l-ar tata ! Nu mai bine incerci niste titi ? Sa mangai, zic.
Sa nu se supere pe mine confratele in ale consolelor, dar ma folosesc de ocazie ca sa subliniez ca Vita nu e doar o consola care ofera LBP si posobilitatea de a fii alintata. PS Vita va aduce și un al doilea joystick, extrem de util pentru controlul unor jocuri complexe, ecran tactil de 5 inch + mangaiala de rigurare de pe spatele consolei, etc, etc. Util sau nu asta cu tach pe spate mai vedem.
Sa mai enumeram, ecran OLED (ups, asta chiar e misto), conexiuni Wi-Fi, 3G si o rezolutie de 960�544. Not bad, not bad, zic eu.


Sa nu se uite de conectivitatile sociale, care chair daca unii dintre noi nu le agreeaza ele vor fii un mare + pt. multi.
Accesarea prin WI-Fi (3G) va da utilizatorului posibilitatea de a fi conectat in mod constant la activitatea sa curenta in lumea virtuala in care se misca.
Iata in acest sens apare si noua aplicatie NEAR, care nu stiu exact cu ce se mananca...dar suna bine.
in orice caz, ceva ce faciliteaza interactiunea intre tine si amicii tai. grrr, brr, bla, bla, bla.

O alta functie inovatoare e Party si va permite utilizatorilor sa realizeze apeluri vocale sau conversatii text nu doar in timpul jocurilor online, dar si atunci cand ruleaza alte jocuri sau aplicatii diferite, cum ar fi navigarea pe internet.

Asadar si prin urmare lasati mangaiala pt. muieri si bagati ceva joace si socializare...in cazul ca nu va-ti saturat de ele, si de muieri si de sicializare.

PS. Nu-mi iau asa ceva, bleah. Si am si o fractura de coerenta in ultima fraza, dar am ramas marcat de ideea lui Dudel de a mangaia consola si m-a dus, inevitabil, cu gandul la fundul uneia.