Si mai sunt destule tot pe canalul asta.
Ce sa zic, jocul arata bine. Singura problema (pentru mine nu e tinand cont ca sunt obisnuit ca asa e jocul) pe care s-ar putea sa o gaseasca unii e faptul ca practic stilul de joc este 100% acelasi, in afara de faptul ca terenul pare mai mare si nu mai exista tacklefestul din anii trecuti, totul se joaca la fel: L1 + pasa, L1 + triunghi (ma refer ca sunt la fel de "de baza", adica e greu sa gresesti cu ele), headere foarte usoare, poti lua un jucator si dribla tot terenul de unul singur s.a.m.d.
In jocul asta e mai greu sa joci fotbal, ca e mai mult "show-off", dar cui ii pasa cat timp ai atatea echipe, varietate, prezentare buna, moduri de joc interesante etc.

Quote Originally Posted by xslvry View Post
faptele spun tot despre cat de reusit este pes , se vede in vanzari...dupa cum am zis , e doar o gluma jocul ala , nu are nici o treaba cu fotbalul , are grafica si atat .
1. Nu vanzarile sunt reprezentative intotdeauna, adica sa fim seriosi, cum crezi tu ca un joc care se numeste "PES", care are 4 campionate, UCl si EL sa concureze de la egal la egal cu gigantul joc EA "FIFA", cu 30 de campionate licentiate complet si o politica de marketing care pacaleste intreg poporul ? (Rutter care-si lauda jocul in fiecare an de parca ar fi nu stiu ce revolutie, EA publica niste poze editate, fac niste trailere de-ti iau mintea cu tot felul de sunete, denumiri pompoase (gen Tactical Defending, Pro Passing si alte prostii de genul)) s.a.m.d.
Sigur, nu e vina EA ca stiu sa-si publice jocul cum se cuvine, dar e clar ca FIFA o sa stea intotdeauna pe primul loc atat timp cat 75% din comunitate (vezi forumurile EA) sunt mai interesate de ce overall-uri au jucatorii echipelor lor preferate in loc sa fie mai preocupati de cat de mult este imbunatatit noul FIFA fata de predecesor, de parca overall-ul ar conta in FIFA, unde daca un jucator stie toate schemele si se tine bine pe picioare si daca are overall 60 e mai mult ca suficient.
2. Nu spun ca PES este peste FIFA sau macar la nivelul FIFA dar stilul de joc este mult mai realist IAR jocul este, de asemenea, mult mai balansat. Inspre deosebire de FIFA, unde constructia nu este necesara, la PES te chinui un pic sa sutezi la poarta adversa, la FIFA poti da direct L1 + Triunghi pe Drogba si e suficient de multe ori. Atat am avut de zis, si oricum cel mai bine e sa le joci pe ambele, eu asa fac mereu !
P.S. Sa vedem ce putem face cu Elastico Chop.


L.E. De ce ma temeam foarte mult n-am scapat, iar o sa avem coechipieri cu minte de gaina.


7:20 - What the ...