Quote Originally Posted by MonkY View Post
Imi pare rau psypc2, dar nu se poate creea un precedent cu asa ceva. Oricat de mult as dori sa te ajut si sa inteleg problema ta, nu este corect modul in care ai procedat. Daca puneai un pe threadul tau de vanzare un pret (sa zicem 100 RON) dar mentionai ca este NEGOCIABIL, atunci intelegeam faptul ca cineva ti-a oferit mai mult decat gugukalimero si nu ti-ar fi putut acorda rating negativ pentru ca ai ales o oferta mai buna. In cazul tau insa, ai acceptat oferta lui gugukalimero (care era exact pretul cerut de tine), i-ai dat datele... ramanand ca peste 2 zile sa-i spui ca nu mai este valabil pt. ca altcineva a oferit mai mult.
In primul rand n-ai trecut efectiv 2 zile (adica 48 de ore) ci mai degraba o zi (24 ore) si cateva ore. In al doilea rand imi recunosc vina si imi asum tot ce ai spus.

Quote Originally Posted by MonkY
Deci din punctul de vedere al unui moderator, amandoi ati fost de acord cu o tranzactie pe care unul din useri a anulat-o. Daca ar fi fost un motiv gen "imi pare rau dar am observat ca disk-ul este zgariat" atunci poate ar fi fost de inteles. Din pacate insa, motivul a fost "cineva a oferit mai mult decat pretul cerut". Vanzarile pe aria de Bazar nu sunt in sistem de Licitatie (exceptie facand aria de Licitatii, desigur - insa acea arie are oricum un statut special)... si prin urmare nu avem cum sa fim de acord cu asa ceva.
Eu am incercat sa fiu sincer cu dansul si m-am ars. Sunt sigur ca multi useri pe acest forum mint din cale afara folosindu-se de scuze de genul. Eu am incercat sa fiu cat de cat onest in toata treaba asta spunand mai tot timpul adevarul.

Quote Originally Posted by MonkY
Ce am spus mai sus este din punctul unui moderator. Din punctul unui gamer, consolist... as incerca totusi sa fiu mai intelegator. Motiv pentru care ca simplu consolist il rog pe gugukalimero sa-i accepte scuzele lui psypc2 si sa-i acorde totusi ratingul de neutru si nu negativ. La urma urmei nu a pierdut banii si nici nu a fost pacalit. Insa, aici totul tine de gugukalimero.
Eu imi asum vina si imi cer scuze fata de gugukalimero pentru toate cele intamplate. Il rog foarte frumos sa schimbe feedback-ul in neutru deoarece un feedback negativ ma afecteaza mult mai mult decat realizeaza dansul. Majoritatea userilor cand vad feedback negativ imediat o sa ma catalogheze drept tepar ca sa nu mai spun rusinea de a incerca sa vand ceva dupa un numar de tranzactii excelente care le-am avut aici cu un asemenea feedback in carca.