Scuze ca ma bag ca musca in lapte,dar RaverX degeaba dai exemple cu intamplari de-a le tale mai nefericite pe care le-ai trecut cu vederea,te-ai gandit ca poate nu toata lumea poate trece cu vederea anumite lucruri incorecte. De ce sa ne complacem cu ideea ca vezi doamne e o lume dura,banu conteaza, si asta e tb sa inghitim. Nu domnule cuvantu dat e cuvantul dat,ce naiba ivoluam in loc sa evoluam ca popor si ca mod de gandire! Imi pare rau ca tu te-ai obisnuit deja cu stilul asta de gandit si ca ti se pare acceptabil sa se intample fapte dinastea si sa nu le penalizezi.

Eu unul as fi procedat la fel ca gugukalimero, d.p.m.d.v. deal-ul era facut deja,se intelesesera la bani,se intelesesera la modul de plata si livrare,...dupa care vanzatorul se razgandise ca primise mai mult din alta parte,cand ar fi putut fain frumos sa-i zica la al 2-lea cumparator sory dar produsul este vandut deja. Eu asa vad lucrurile ca fiind normale, nu stiu restul cum gandesc in ziua de azi,sau cum au fost educati sa gandeasca, si o zic asta fara nici o aluzie la nimeni de pe aici.
Iar TR-ul negativ sau pozitiv in opinia mea tb sa reflecteze experienta ta cu vanzatorul/cumparatorul respectiv indiferent daca a fost sau nu finalizata tranzactia.Ce daca nu cumpar nimic de la o persoana inseamna ca e un super vanzator de nota 10? nu conteaza si de ce nu am mai ajuns sa cumpar de la el!
Just my two cents, never mind me i'm old school si naiv ca inca mai cred in valori morale si cuvintele oamenilor, in ziua de azi lumea e mult mai "dura" ce sa-i faci.