Quote Originally Posted by Spike View Post
daca ne apucam sa dam calificative negative pentru o tranzactie care nu s-a facut, in curand o sa se dea calificative pozitive pentru tranzactii nefinalizate, dar in care vanzatorul / posibilul cumparator a fost simpatic/amabil
Eu cred ca ori nu ai citit atent cum au decurs lucrurile, ori tii cu ursul (si nu ursul CG ). Hai sa luam un exemplu ca in cazul respectiv, dar in care eu iti vand tie ceva:

1. Eu pun un produs la vanzare cu 50 RON.
2. Tu vii azi si spui ca vrei sa cumperi produsul pe care ti-l doresti de mult. Oferi 50 RON, fix cat am cerut.
3. Eu sunt de acord si iti dau PM cu datele unde sa depui banii.
4. Peste aproximativ 2 zile eu vin si-ti spun "Nu mai pot sa ti-l dau, imi ofera cineva 60 RON pe el"

In cazul asta, tu ce faci? Vii si spui "Felicitari Snake! Esti simpatic/amabil! Bravo!". Sau te duci frumos si dai rating negativ pentru ca m-am sucit pentru 10 RON in plus? Sincer eu cred ca ar fi trebuit sa primesc warn/infractiune pentru neseriozitate. Pentru ca la urma urmei, asta am facut. Am fost neserios. Parerea mea. Hac!

*faptele de mai sus sunt un pamflet si nu au legatura cu persoane sau situatii reale