Quote Originally Posted by RaverX View Post
Sa va mai dau un exemplu ? Vand un joc, cineva plateste in avans si eu ii trimit jocul prin posta sau curier. Jocul e pierdut de aia de la posta (nu prea se intampla asta, dar totusi e posibil) si nu mai ajunge la cumparator. Ala ma contacteaza si-mi zice : nu mi-a ajuns jocul. Bun, eu merg la posta, fac reclamatie, primesc banii si-i returnez cumparatorului. Dar totusi nu e suficient, ala vroia jocul si zice : esti neserios, ti-am platit, eu vroiam jocul. Si pac : negativ. Sunt eu vinovat in cazul asta. Hai Snake, vreau sa aud parerea ta sincera.
Parerea mea sincera (dupa ce am incercat sa-ti urmaresc cateva posturi) este urmatoarea: Omule, calmeaza-te! Vorbesti mult si bati campii ca Vadim. Aici se vorbea de un caz pe care eu l-am punctat (4 puncte in caz ca nu ai observat) iar tu vii cu exemple care n-au nici un fel de legatura. Una este sa fii neserios si sa-ti calci cuvantul pentru 10 RON in plus si alta este sa se piarda coletul. Intr-o parte e vina vanzatorului, in cealalta este vina postei sau curierului. Ce mama naibii de legatura are una cu alta? La fel si al doilea exemplu (hilar in cazul tau). Una este sa vorbesti de 2 minute si alta este in cazul de mai sus unde e vorba de 2 zile. Chiar nu faci diferenta?