Driver San Fransisco e un racer ca oricare altele, asta daca nu incluzi abilitatea numita "shifting"
Shifting inseamna sa te misti din masina in masina cu ajutorul puteriilor pe care protagonistul jocului le-a dobandit odata cu coma.
Prima data cand am vazut gameplay din joc, am fost impresionat ca este si pe Wii.Desigur ca nu ma asteptam sa aiba grafica lafel de buna ca versiunile de Ps3/Xbox 360, dar dupa parerea mea poate fi si 8 biti, doar sa aiba shifting si masini din care se rup bucati.
Dupa o cautare mai amanuntita, am aflat ca versiunea de Wii este o clona aproape identica cu Driver 2, deci no shifting si nici un fel de inovatie.Acest lucru nu prea m-a deranjat, nu e primul joc pe care Wii-ul il baga in pamant, cel mai mult m-a deranjat urmatoarea chestie:
Driver San Francisco at Nintendo :: Games
Tot ce scrie acolo e gresit, acelea sunt informatii despre versiunea de PC/Xbox 360/Ps3, care nu au nici-o treaba cu cea de Wii.
Titlul acestui post e unul sarcastic, dat fiind faptul ca cei de la Nintendo nici macar nu au jucat propriul lor joc si au dat informatii mincinoase care se bazeaza pe un joc net superior.
Ce parere aveti despre acest lucru?Credeti ca pot fi dati in judecata pentru asa ceva?