Aceleasi discutii cu exact aceleasi certuri dar de fapt nu stiu cati au citit ceea ce a postat Monky.

Intr-unul din posturile sale era un ss de la Academia Catavencu despre care eu consider ca era la obiect. Si anume acela care spune ca este nevoie de "vanzari la greu". Am mai spus-o, si am s-o mai spun deoarece vad ca nu intra nimanui in minte.

Pentru ca Romania sa reprezinte un interes pentru Ms, Sony etc este nevoie ca spre tara noastra sa intre oficial un numar mare de jocuri, DIRECT de la "publisher". Atata timp cat marii distribuitori din tara noastra apartin mai mult sau mai putin de alte natiuni, tare mi-e ca nu la noi se contorizeaza aceste jocuri in limbi exotice pe care le primiti acasa.

In rest am impresia ca putem discuta pe orice doar pe situatie mai putin. Nu stiu cat de constructiv este sa reinviem aceste discutii despre piraterie. Piraterie exista peste tot si va exista in continuare, doar ca in celelalte tari se si vand jocuri intr-un numar suficient de mare incat sa prezinte interes pentru developeri si implicit pentru Ms, Sony.

P.S. Razvan sa nu crezi ca am ceva cu Gs.ro, chiar din contra. Doar exprim si eu un pic problema, asa cum am eu impresia ca se prezinta.