Buna ziua! Tocmai ce m-am inregistrat pe forum pentru topicul acesta dedicat tigarilor electronice, sper sa primesc aici niste sfaturi. Imi doresc sa-mi achizitionez cat mai repede o tigara electronica. Am mai cautat si eu pe net, am mai cercetat si citit si m-am indreptat spre modelul DSE901... apoi insa mi s-a parut mai practic din anumite puncte de vedere Ego-T-ul (adica am citit ca la DSE901 trebuie picurat lichid cam o data la cateva pufuri, ori la Ego-T umpli cartusul si nu mai ai treaba pana nu se termina tot din cartus), dar mi-a zis cineva ca pentru nevoile mele ar fi totusi mai indicat DSE901-ul.

Momentan fumez cam 1 pachet la 2 zile, Virginia Slims Violet deci destul de slabute. Mi-as dori sa trec la tigarile electronice din considerente financiare si in speranta ca o sa ma las de tot la un moment dat
As vrea sa stiu daca intr-adevar sa optez pentru DSE901 sau, daca nu, ce-mi recomandati. Apoi, cam cate cartuse si cat lichid mi-ar trebui pentru o luna? Intentionez sa-mi mai cumpar un atomizor in plus cand imi iau, plus vreo 20 de ml de lichid si vreo 20 de cartuse de rezerva... eventual si o a doua baterie.
Ce site recomandati pentru achizitie? Pe mine m-ar tenta o achizitie de pe esmoke (sper sa nu fie considerat reclama)
Si inca un lucru: eu as vrea sa renunt total la nicotina si deci sa-mi iau doar ceva cu aroma. Mi s-a zis ca ar fi bine sa-mi iau o sticluta cu low si una fara... am vazut o gramada de arome si de-abia astept sa le incerc Voi ce spuneti, sa trec direct la 0 nicotina sau sa-mi iau varianta low la inceput?

Oricine are o parere/sfat, e mai mult decat binevenit, vreau sa ma lamuresc cat mai repede ce si cum si sa fac achizitia! Multumesc in avans!