Dupa ce joci un joc Uncharted devii atasat oarecum de personajele lui, faptul ca personajele au fost conturate dupa actorii cu care s-a realizat jocul si dau cateva exemple : Nolan North si Emily Rose, sa nu uit de Clauda Black si faptul ca poti identifica personajele din joc cu actorii reali care mie personal mi se pare ca s-au implicat FOARTE mult pentru un joc video mi se pare fantastic, sa nu uitam..voice acting de nota 10, cinematics foarte reusite care cel putin mie imi creeaza o atmosfera de film (am sustinut mereu ca uncharted 2 a fost un joc mai bun decat multe multe filme pe care le-am vazut, daca imi permiteti sa fac o mica arta poetica din aceasta fraza ) ), grafica extraordinara pt. o consola, dialoguri foarte interesante intre personaje, story captivant cu siguranta, iar pt. mine e cel mai bun 3rd person shooter dpdv al gameplay-ului si am jucat si gears.Initial am vrut sa zic si ca poate nu ii place pt. ca nu stie limba engleza dar nu cred ca e cazul..Ai zis Sosetila ca nu intelegi acest HYPE care se creeaza in jurul jocurilor de azi, sincer nici eu.Cu o singura EXCEPTIE !