Single post: Console Games - Donatii

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Post Console Games - Donatii

    Well, am sperat sa nu fie niciodata nevoie de un astfel de sistem... insa timpul trece, hostingul costa, premiile sunt din ce in ce mai greu de procurat in perioada aceasta de criza... prin urmare, la indemnul echipei CG, am decis sa activam sistemul de Donatii. Momentan acesta este disponibil pentru cei care folosesc sistemul de plati PayPal (cel mai eficient si sigur sistem de plati online care de anul trecut accepta si Romania).

    Pentru a putea folosi sistemul de plati prin PayPal trebuie sa detineti o carte de credit embossed (in lei sau valuta, acceptata international). Chiar daca nu doriti sa faceti o donatie pentru noi, va recomand acest sistem pentru siguranta si modul rapid de plata. E mai rapid si mai sigur decat plata cu cardul online.

    Back to topic. Ideea este simpla. Hostingul si serverul se tin pe bani, premiile costa. Pana acum am reusit sa facem fata cu brio, insa avand in vedere ca si traficul a crescut, noi dorim sa oferim premii si mai ok, trebuie sa apelam si la aceasta solutie. Solutie prin care speram sa achitam macar o parte din cheltuieli si sa putem achizitiona diverse premii pentru concursuri. Cei care doresc sa doneze trebuie sa mearga in aceasta pagina (sau sa dea click pe linkul Donate) si dupa alegerea sumei vor fi redirectionati catre pagina PayPal. Dupa confirmarea tranzactiei, userii respectivi vor primi un status de VIP si vor avea in curand o surpriza.

    Remmember, sistemul de donatii nu va fi activ decat daca nu vom reusi sa gasim un sponsor serios. Nu dorim decat sa tinem CG pe linia de plutire, sa putem oferi in continuare aceeasi fiabilitate si viteza a serverului, din ce in ce mai multe premii, etc... Acestea fiind spus, va multumesc anticipat pentru donatii ! Respect !

    Later Edit: Incepand de astazi (01.05.2009) avem si cont IBAN in care se pot face donatii. Contul IBAN - Raiffeisen Bank este RO77 RZBR 0000 0600 1160 1080 si beneficiar Cristina Niculae (dupa ce efectuati transfer de bani in acest cont va rog sa-mi dati un PM cu numele si suma depusa.) Multumim.
    Attached Images Attached Images donations.jpg