Din pacate ma vad nevoit sa-i stric reputatia colegului @burtica.

Era vorba sa facem un schimb: eu sa-i trimit GT5 + NFS PRO STREET si el sa-mi dea NFS HP. Intrucat eu imi comandasem GT Collector's Ed am zis sa transform copia deja existenta in altceva si ca sa-l dau repede am pus si PRO STREET (Platinum, carcasa + manual in germana, joc in engleza) la pachet.

A zis sa trimit eu primul ca nu am rating de loc. OK! A doua zi, la prima ora le-am pus la posta. Ajuns la birou i-am trimis PM sa-l anunt. Joi (zice el) ii vine avizul si ca se duce el ori vineri, ori luni. Zic OK! Trece vineri, nu primesc nici un PM sa ma anunte ca a pus jocul. Luni ii trimit un PM si il rog respectuos sa-si respecte cuvantul. Dupa ce i-am dat si sms (la care nu a raspuns) imi da o serie de mesaje contradictorii in care parea ca se cearta cu cineva, clar nu cu mine, continutul mesajelor nu se potrivea cu situatia. Revine cu un PM si isi cere scuze, mesajele anterioare erau pentru altcineva si ma anunta ca el a pus inca de vineri jocul (vineri 18.11.) si ca sa stau fara grija. Azi am fost la posta, NU EXISTA PACHET pe numele meu, au cautat oamenii si in magazie si pe PC de fata cu mine. Daca il punea vineri, marti trebuia sa primesc avizul.

Sunt doua variante: nu l-a pus, mi-a tras teapa SAU l-a pus pe alta adresa/nume. Colegul este foarte zgarcit in cuvinte/propozitii sau nu mai zic de lipsa de respect - mi se pare normal ca intr-o tranzactie sa anunti pasii cei mai importanti cum ar fi ridicarea sau predarea unui colet la/de la posta. Inclin sa cred ca l-a pus pe alta adresa pentru ca vad ca are numai cuvinte de lauda de la cei cu care a mai facut combinatii. Chiar si asa, faptul e consumat, eu sunt ala pagubit.