Revin si eu cu un serial mai vechi (pe care spre rusinea mea de-abia acum l-am terminat): The Shield. Are 7 serii si e probabil unul din cele mai bune filme politiste (daca nu cumva cel mai bun, pe langa The Wire). Actorul care-l joaca pe detectivul Vic Mackey este pur si simplu genial. Il recomand cu caldura, mai ales ca e genul de serial care are un final... nu a fost pur si simplu taiat/oprit/anulat. Nota 10!