Buei si ce incantat eram ca in sfarsit scoate Sony ceva demential. Ma gandeam la OLED si la faptul ca in sfarsit cu dual analog stick voi putea juca nu doar cele de PSx ci si cele de PS2. Ma gandeam ca avand multitouch va fi un concurent serios pentru Android Market si AppStore. Dar ce vad pana acum este (vorba lui Mythul) o consola semi-portabila premium. Momentan imi fac cu ochiul cateva titluri, insa Dzeule ce preturi sunt alea?!? La 40-50 EUR un joc, 40-50 EUR un card, cred ca vor astepta ceva pe rafturi. Lasand deoparte preturile de pe iOS si Android, care sunt imbatabile dupa parerea mea, mai ales daca ai mai multe device-uri pentru care cumperi o singura data, haideti sa comparam cu cea mai vanduta consola portabila in aceasta perioada: Nintendo 3DS. Pai acolo cel mai "premium" joc (Super Mario 3D Land) este 25-30 EUR, restul jocurilor fiind intre 10 si 15 EUR. Cu alte cuvinte, PSV-ul trebuie sa fie al naibii de tare incat sa ma faca sa cumpar jocurile la pret dublu. Ah, si nu are nici 3D