Quote Originally Posted by MonkY View Post
Simplu: Wheel Menu pentru extra spells (cred ca se pot pune cel putin 20), 4 spells pe d-pad care cu modifiere pot ajunge la 12 (de exp. daca tii LT sau RT apasat d-pad are alte functii). Sper sa se descurce... desi Blizzard si experientele pe console...
Monky, n-o spun cu rautate asa ca nu te supara, dar esti paralel cu Diablo 3.

In total vor fi 6 skill-uri pe care le poti avea "active" la un moment dat. Si pe PC practic ai LMB/RMB plus shortcut-uri de la 1 la 5.
Deci iti poti pune toate skill-urile plus un shortcut pentru potiune.

Practic poti mapa tot pe jumatate din butoanele unui controller. Mai mult de atat, daca folosesti stick-ul stang pentru a controla personajul, ma intreb la ce va folosi stick-ul drept. Pentru a pune tinte pentru spell-uri gen blizzard sau meteor?

L.E. La un moment dat spuneau si ei ca au incercat jocul cu o metoda de control direct al personajului (gen apesi w si se duce in fata, sau dai de stick-ul unui controler in sus, in loc sa apesi direct cu cursorul unda sa se duca) si ca li s-a parut ca ar merge de minune.
Dar ma gandesc la spell-uri ca teleport care practic ar fi foarte greu sa-l impelementeze pe cotroller.

Cum spunea si cineva, cu move cred ca ar merge de minune, dar sa vedem.

L.L.E: Eu unul nu m-as ambala prea tare. Doar ca au o echipa care lucreaza la asta nu inseamna neaparat ca va vedea si lumina zilei.
Sau cum a raspuns Blizzard lui Kotaku:

"I reached out to Blizzard for clarification, and received the following from a company representative: "Bashiok's response on Twitter was intended as a confirmation that we're actively exploring the possibility of developing a console version of Diablo III, as we've mentioned in the past. This is not a confirmation that Diablo III is coming to any console platform. Our focus right now is on finishing the PC/Mac version of Diablo III and making sure it's a worthwhile successor to the Diablo series.""

This is not a confirmation that Diablo III is coming to any console platform