NU vreau sa am stapani.
NU vreau sa fiu agasat si batut de "mana legii" a.k.a. jandarmi sau mai stiu eu ce politai gras si jegos, doar pentru ca ies in strada sa imi exprim nemultumirea fata de "tatuc".
NU vreau sa-l mai aud pe "Basinosul hahait" si pe toata haita lui de hiene vorbind. Mi se face sila, mai ales cand stiu ca tot ceea ce iese din gura lor este rahat pe bat si minciuni pe banda rulanta.
NU vreau sa mi se spuna ce sa fac. (de ex. sa merg acasa,) si sa mai accept sa fiu furat, jignit, mintit, tratat ca un sclav in tara mea, unde eu le platesc lor taxe in fiecare zi a vietii mele.
NU vreau si nu accept sa fiu dus de nas de japitezele care imi spun ca respecta legea, dandu-mi in cap mie pentru a ma proteja tot pe mine, cand stiu clar ca nu e asa.
NU vreau sa fiu dat afara din tara mea. Pentru ca e tara mea, nu a lor. Eu sunt cetateanul acestei tari iar ei trebuie sa lucreze pentru mine.
NU vreau sa imi mai fie furate votul, viitorul si viata.
NU vreau ca toate moliile de la guvern sa se trateze in strainanate, cand eu trebuie sa ma tratez in tara si sa risc sa mor de la orice problema banala.
NU vreau sa accept carnati, ulei sau tigai si galeti in schimbul votului meu.
NU vreau sa ma simt ca as fi tolerat in tara mea, cand eu sunt cetateanul cinstit. Eu nu-i mai tolerez pe ei.
NU vreau ca opozitia (care se crede opozitie) sa stea si sa nu faca nimic.

NU mai vreau sa imi fie frica.