Nu vreau sa supar pe nimeni, dar nu inteleg de ce blamati atat de tare jandarmii.

Si ei, ca si noi, sunt vai de capul lor, dar nu au de ales. Primesc niste ordine si sunt obligati sa le indeplineasca. Asta este job-ul lor.

Si sa fim seriosi. M-am uitat pe inregistrarea cu fraieru ala care a luat foc chiar in timp ce-i injura pe jandarmi. Cum a luat foc, au sarit imediat jandarmii sa-l ajute...

Nu sunt deacord cutot haosul asta din centru. Doar 20% din oamenii de acolo, vin din cauza conditiilor si vor o schimbare. Restu de 80% sunt huliganii de pe stadioane, care vin special pentru a face scandal si a distruce. Ei nici nu stiu de ce sunt acolo.

Voi ati vazut ce pagube au fost aseara ? Ati vazut cate masini distruse, cate magazine sparte ? Chiar magazinul Vodafone din Unirea a fost spart, vandalizat si furat tot ce era inauntru. Vi se pare normal ? Asa am ajuns ?

Acum ce facem ? Stam cu frica ? Nu mai mergem prin centru ? Nu mai parcam pe acolo ? Eu personal de cand a inceput nebunia nu am mai fost nici la Cinema Pro si nici pe Lipscani, desi obisnuiesc sa frecventez locurile astea.

Ok, am "semi"castigat o mica lupta. Demisioneaza Basescu si se schimba si premierul. Si pe urma ce se intampla ? Vine altu care ne va fura la fel... De ce ? pentru ca nu oricine poate ajunge asa sus. Trebuie multe spagi si multi oameni calcati in picioare. NIMENI din aia care ajung acolo sus, nu o fac pentru noi. O fac pentru ei.