Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Nu sunt deacord cutot haosul asta din centru. Doar 20% din oamenii de acolo, vin din cauza conditiilor si vor o schimbare. Restu de 80% sunt huliganii de pe stadioane, care vin special pentru a face scandal si a distruce. Ei nici nu stiu de ce sunt acolo.

Voi ati vazut ce pagube au fost aseara ? Ati vazut cate masini distruse, cate magazine sparte ? Chiar magazinul Vodafone din Unirea a fost spart, vandalizat si furat tot ce era inauntru. Vi se pare normal ? Asa am ajuns ?

Ok, am "semi"castigat o mica lupta. Demisioneaza Basescu si se schimba si premierul. Si pe urma ce se intampla ? Vine altu care ne va fura la fel... De ce ? pentru ca nu oricine poate ajunge asa sus. Trebuie multe spagi si multi oameni calcati in picioare. NIMENI din aia care ajung acolo sus, nu o fac pentru noi. O fac pentru ei.
eu sunt de parere ca e exact invers...90% din romani vin sa protesteze pasnic..si 50-60 de insi vin sa faca scandal si sa-i asmuta pe jandarmi si pe aia care protesteaza pasnic..

iar despre schimbare..totusi..ne-a furat destul..prefer sa ma fure altcineva..sunt constient ca nu se va schimba radical nimic..insa ceilalti furau mai cu masura..nu la vedere..e dreptul cetateanului..cel pe care l-a votat(sau nu) nu se tine de promisiuniile din campanie?se face revolta si il schimba..teoretic asa functioneaza democratia..
Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Nu le am DELOC cu politica si nu m-a interesat/atras niciodata, dar da-mi, te rog, un exemplu de ce a furat Basescu sau guvernul lui, la vedere, ca nu stiu nimic. Stiu doar ca toti isi bat joc, ca fac promisiuni pe care le incalca imediat si ca nu le pasa...

Lumineaza-ma, te rog...
like wtf ? pe ce lume traiesti
cred ca daca oamenii aveau ce manca si totul era minunat nu mai interesa pe nimeni ce promite si nu respecta actuala putere..

sau oamenii au iesit in strada sa-si apere PRINCIPIILE ?