Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
iar despre schimbare..totusi..ne-a furat destul..prefer sa ma fure altcineva..sunt constient ca nu se va schimba radical nimic..insa ceilalti furau mai cu masura..nu la vedere.
Nu le am DELOC cu politica si nu m-a interesat/atras niciodata, dar da-mi, te rog, un exemplu de ce a furat Basescu sau guvernul lui, la vedere, ca nu stiu nimic. Stiu doar ca toti isi bat joc, ca fac promisiuni pe care le incalca imediat si ca nu le pasa...

Lumineaza-ma, te rog...

Lasa ce se intampla. Nu cred ca se intampla pentru ca a furat Basescu toti banii. Ci pentru ca si-au batut joc, ca au alocat enorm de multi bani unor proiecte nesemnificative care nu s-au materializat si banii au fost "inghititi" de anumite firme.

Dar tu zici ca EL ne-a furat destul si ca ne-a furat pe fata.

Repet, nu le am cu politica si nu pot sa-l sufar pe Basescu, dar cand spui ceva de genul, aduci o acuza (nu ca-l apar, doamne fereste ), mai ales cand spui ca totul s-a intamplat pe fata, chiar m-ar interesa macar un exemplu.

La fel s-a spus si inaintea lui, ca ne-au furat prea pe fata si sa mai vina si altii sa fure. Si uite ca au venit altii sa fure si vrem sa vina altii si tot asa.

Singurii care pierdem suntem noi...

Ma uit la mine. Am 26 de ani si dupa aproape 9 ani de munca, am fost disponibilizat incepand cu 1 noiembrie si nici pana acum nu am reusit sa-mi gasesc nimic. In conditia in care am cunostinte in foarte multe domenii si am o experienta destul de mare pentru varsta pe care o am.