DonAdryan, hai sa nu folosim termeni ca MULT MAI SLABA, jocurile arata identic 99% pe both.
Eu am ambele console si am fost crunt dezamagit de comunitatea de PS3 in ceea ce priveste multiplayerul in ORICE joc.Observ ca exista discutii pe topicul de K2 referitoare la injuraturi, multi se simt ofensati de acest lucru. Nu cred sa fi existat vreo neintelegere de genul asta in vreun joc de xbox.Si nu pentru ca noi nu injuram, injuram si chiar mult, ci pentru ca ne intelegem cu totii foarte bine si suntem pe aceeasi lungime de unda.

Ce am observat eu ca detinatorii de PS3 sunt ori pustani in criza de personalitate, ori barbati in toata firea ca felixx, un tip de nota 20.Iar acesti baieti valabili (felixx, Catallin, Minimize, etc) pur si simplu refuza sa aiba vreo legatura cu pustanii de care vorbeam si chiar nu au cu cine juca.

Pe aria de 360 lucrurile stau cu totul diferit, in sensul ca de exemplu Mika (nici 18 ani nu are), poate discuta de la egal la egal cu Dumy sau cu Mo, care sunt casatoriti si au si copii.Exista teme comune de discutie, exista intelegere si prietenie.In lista de friends de pe PSN am cred 30 de persoane, dar rareori am vazut ca 2-3 sa joace ACELASI JOC.Pe xbox nu se intampla asa ceva, din contr, se intampla RAR sa se joace jocuri diferite.

Eu sunt total paralel cu COD4 sau cu alt fps, dar comunitatea m-a facut sa imi cumpar jocul si sa-l joc in fiecare seara cu baietii astia, desi nici nu am terminat campania, ca m-am plictisit in singleplayer.Desi ieseam aproape mereu pe ultimul loc, mereu m-au incurajat baietii si imi aratau ce si cum se mananca jocul. Tin minte ca in ziua in care mi-am luat PS3 si am jucat cu Tavitzu Tekken 5, s-a ofticat atat de tare ca am reusit sa-i iau 2 meciuri, de injura cum stia el mai bine. Ca deh, un incepator ca mine nu avea voie sa il invinga nici macar o partida pe el.

Asa ceva nu exista pe xbox, asa cum stiu eu ca n-o sa castig in viata mea vreun meci de Race Pro vs Grey, vreun GOW vs Mo sau COD vs Mika, intre noi exista respect si prietenie.

Asta e motivul pt care tocmai ce am vandut SF4 de PS3 si mi l-am cumparat a 2-a oara pe xbox (10x Grey).Pe PS3 il au 30 persoane, pe xbox vreo 4.Dar sincer prefer sa il joc cu astia 4 si sa ma simt bine, decat sa inghit frustrarile unor PS3-isti.