Quote Originally Posted by BoDoPSX View Post
din pct meu de vedere nu este diferenta de comunitate ci diferenta de mentalitate
Yeap! Adiq ai nostrii sunt mai prosti ca ai vostrii!

Sunt utilizator de PS3. Va rog sa ma scuzati pentru acest lucru. In nimicnicia mea, fac parte din acea categorie de consolisti puerili, imberbi, nedezvoltati psihic. Respect si sustin comunitatea de XBox360, ma dezic de cei care joaca pe PS3. Promit ca imi voi vinde toate jocurile si voi cauta cele mai ieftine dual-layere de pe piata. Consola va primi doua ciocane din partea mea si voi cumpara un XBox, cu care voi intra in ADEVARATA comunitate de gameri consolisti. Pentru mine SONY va fi ceva interzis. Voi strange toate sculele cu acest prefix de la mine din casa si le voi arde. Asociez XBoxul cu prietenia, comunicarea constructiva, intrajutorarea. Iar PS3 este unealta diavolului. Blestemati sa fiti astia care au PS3. Sa nu vi se modeze consola in viata voastra.

Apropos! Sa va spun o mica istorioara cu userul "Spike". Spike are PS3 de..., cam un an si un sfert. A avut si PS2 nemodat. In timpul asta a rulat peste 100 de jocuri originale... din care a jucat foarte multe. De vreo trei luni si-a cumparat XBox 360. A rezistat un pic, dar pana la urma si-a modat-o. Vreau sa spun ca Spike (care de curand si-a luat ban pe ConsoleGames) si-a schimbat atitudinea. Deja nu-l mai intereseaza achizitia a noi jocuri, nu-l mai intereseaza cand si ce apare pe piata. Face deja parte din comunitatea voastra. A XBoxistilor. Si deja incepe cu mistouri ieftine de genu: "pana apare jocul pe piata, hai pe la mine sa ti-l arat". Din punctul meu de vedere, nu mai este gamer. Cei care-si cumpara jocuri originale de XBox ii poti numara pe degete. Asa ca succes in continuare visavis de consola voastra si de calitatea oamenilor care o detin. Eu raman cu nedezvoltatii mei. Din punctul meu de vedere, XBoxul a stricat un caracter.
Sa ma scuze Spike ca il barfesc, dar i-am spus-o in fata si sustin cele afirmate. Cea mai mare greseala a lui a fost modarea XBoxului.
Asa ca, "Taw", eu nu inteleg de ce mai tii consola PS3! Si la FIFA ai cautat motive sa nu joci si ai reusit sa le gasesti. Cu Street Fighter 4 la fel. Eu nu cred ca daca ai batut pe cineva, ala te-a luat la injuraturi. Daca esti fanboy XBox 360, nu este nicio problema, dar nu mai acuza aiurea. Stii bine ce-ai facut si zis cand a inceput campionatul de FIFA. Ma bucur ca n-ai avut dreptate.