Gigi Becali susţine candidatul PDL la Primăria Bucureşti. "Este un membru marcant care stă mai bine �n sondaje dec�t Negoiţă"

Preşedintele Partidul Noua Generaţie (PNG), omul de afaceri Gigi Becali, a declarat că va face alianţă cu Partidul Democrat Liberal (PDL) pentru viitoarele alegeri la şefia Primăriei Capitalei.

Becali a declarat astăzi că, deşi susţinuse nominalizarea lui Liviu Negoiţă pentru primăria Capitalei, opţiunea PDL a fost alta, iar formaţiunea sa o va susţine, pentru că a decis să se alieze cu liberal-democraţii �n alegerile pentru Bucureşti.
Becali a făcut aceste declaraţii la sediul PDL Bucureşti, unde a avut o �nt�lnire cu vicepreşedintele PDL Elena Udrea, care a durat mai mult de o oră.

"Am intrat deja �ntr-o coaliţie la Capitală, cu organizaţia Bucureşti. Dacă este surpriză şi aşa au hotăr�t aliaţii mei nu pot să spun. Nu mai pot să fiu chiar Becali ăla pe care �l ştiaţi p�nă acum, pentru că nu mai sunt eu comandantul�, a spus europarlamentarul.

El a precizat că ştie cine va fi candidatul PDL la Primăria Generală şi a subliniat că este o altă persoană dec�t aceea pe care o dorise el.

"Eu ştiu cine este. Eu am avut o altă opţiune, tot din PDL, dar... Eu vă pot spune ce opţiune am avut eu. Nu vă pot spune surpriza de care a zis doamna Udrea. Opţiunea mea a fost Negoiţă. Dar se pare că e o persoană care stă mai bine �n sondaje dec�t Negoiţă. Este membru PDL, chiar un membru marcant", a spus Becali.

Europarlamentarul nu a oferit alte informaţii, �nsă �ntrebat �n legătură cu zvonurile care au circulat potrivit cărora o opţiune ar fi Cristian Preda, Becali şi-a criticat dur colegul din Parlamentul European.

SURSA: Gigi Becali sus