tudyniuz: nu am de ce sa-ti sar in cap. Stai linistit, ca si eu eram ca tine (cu colectiile la reviste). Insa tocmai mi-am dat seama ca am aproape o tona de reviste care ma dau afara din casa. La propriu (tocmai mi-a cazut un dulap din cauza greutatii). Waste of space & cash!

Pe de alta parte, referitor la comparatia cu o revista "adevarata"... in timp inveti sa iubesti mai mult varianta digitala. In primul rand pt. ca ai acces instant la TOT, fara sa fii nevoit sa cauti/demolezi toata casa pentru a gasi un anumit numar. In al doilea rand, e de sute de ori mai facil (pui bookmarks, faci un screenshot, dai un search - chestii care pe hartie nu exista). Si poate cel mai important, faci ZOOM! Cand ajungi la o varsta ca a mea (and over), o sa zici saru'mana pt. "pinch to zoom"!

Si pe mine ma deranjeaza pliantele... insa nu cred ca se compara sutele/miile de pliante cu zecile de mii de reviste lunar. Plus disk-urile useless (eu n-am mai introdus un CD/DVD de la CHIP in calculator de 3-4 ani)

Sorry, suntem in era digitala... si probabil ca in maxim 5-10 ani nu vom mai vedea publicatii tiparite. Sau daca vor fi, probabil vor fi pe e-Ink sau alte nebunii (eventual reciclabile).