Quote Originally Posted by RaverX View Post
Asta cu "masacrul" e exagerata de massmedia, ca orice eveniment de altfel. Si e probabil exagerata si pt ca se intampla rar, toti sunt oripilati de ce s-a intamplat, daca traiati in SUA era un eveniment neobservat, la ei se impusca zilnic.

Si inca o chestie, sa nu-mi fie luat in nume de rau, dar deja sunt super mega extra ultra agasat.
Aha, si asta ce inseamna ? Ca ar trebui sa se intample si la noi mai des ? Poate ar trebui sa nici nu-l mai bagam in puscarie, pana la urma acest fapt se intampla in SUA mult mai des, deci ar trebui incurajat, el si alti sa recurga la astfel de actiuni mai des...

Mi se pare normal sa se faca tam-tam in jurul unui astfel de incident, spre deosebire de zarva obisnuita de care avem parte doar pentru ca si-a schimbat Prigoana sau Columbeanca ciorapii...

Quote Originally Posted by RaverX View Post
Deja disper, nu mai rezist, se manaca "i"-uri, altii pun aiurea, tin minte si acum cum m-a zgariat pe creier unul care a scris "schimburii". Strike105X, la tine am vazut destule greseli de astea, deci pooate ar trebui sa duci copiii la scoala de la 5 ani si ar trebui sa-i inveti. Ca pt multi cratima nu exista, "i"-urile sunt dupa ureche, "�" devine "�" la inceputul cuvantului, e oribil.
N-ai decat sa disperi, in cea ce priveste prima eroare ambele forme sunt corecte, trebuia o virgula dupa "copii" dar am uitat cum eram nervos la stire, si unde ai vazut tu atatea greseli facute de mine mai ales asta:

Quote Originally Posted by RaverX View Post
"�" devine "�" la inceputul cuvantului, e oribil.
Suntem pe un forum, nu zic ca acest fapt inseamna ca putem macelari limba romana, dar este normal sa mai scape vreo eroare din cand in cand, inainte ca totusi sa te gandesti la ceva de genul cum ca nu as accepta sa fiu corectat te inseli, dimpotriva accept sa fiu corectat, mi se pare normal, dar sa fie facut cu un minim de decenta unde cazul o cere...