Quote Originally Posted by RaverX View Post
Eu inteleg ca nu poti veni cu ceva mai slab, dar cred ca n-ar strica sa vina odata cu un anunt de genul: noul iPad nu e mai rapid ca vechiul iPad , are exact aceeasi rezolutie a ecranului si nu aduce nicio tehnologie noua. Insa cantareste cu 30% mai putin, este cu 45% mai subtire si bateria tine de doua ori mai mult.

Sunt singurul care isi doreste asa ceva?
Pai din ce spui, tu iti doresti iPad2. Indeplineste cam ce vrei tu dar fata de iPad1 si alte produse concurente . iPad 3 e pentru cei care-si doresc ceva mai mult.

Eu as da orice pentru rezolutia aceea la monitorul laptopului, care are 3Kg si tine cam 2-3 ore bateria. Si costa mai mult decat iPad3 (si da, se incalzeste muuuult mai mult)

P.S. Chiar faceam misto ieri de Cris... ea se chinuia sa-si gaseasca locul pentru a lucra pe laptop, in timp ce eu m-am aruncat in canapea cu iPad-ul in mana. Dupa 2 ore, ea cauta sa-si traga incarcatorul prin casa pentru ca ramasese fara power, in timp ce eu eram la 80% baterie. Ea se plangea de dureri de spate in timp ce eu ma simteam intr-un mare fel. Ea se agita dupa un loc sa se dea cu mouse-ul, in timp ce eu ma descurcam cu ce mi-a dat natura (10 fingers baby!). Intr-adevar, ea are Windows, dar in principiu lucreaza mai putine chestii decat fac eu pe iPad. Ma bate la un singur lucru: ea are instalat server de Apache/MySQL/PHP, in timp ce eu trebuie sa lucrez via FTP. In rest, i feel good! A nu se intelege (din nou) ca iPad e mai tare decat PC-ul, ca iar incepe scandalul. E vorba pur si simplu de ergonomie, de alternative cand nu esti la PC, de experienta pe un astfel de gadget.