Userul: View Profile: lilpufu - Console Games Forum
Anunt: http://www.consolegames.ro/forum/f96...tendo-ds-lite/
Calificativ: Neserios.

Am vorbit cu el despre un NDSL. L-am sunat, mi-a declarat despre consola ca este in stare perfecta de functionare, si am stabilit sa-l trimita prin posta romana. Dupa 3 zile primesc coletul, il desfac si vad DS-ul. Pana aici e bine. Apoi incep sa-l probez: citeste jocurile, functioneaza, insa touchscreen-ul "lipseste cu desavarsire", vorba lui Caragiale. Nu conteaza cu ce apas, cat de tare apas sau unde apas, nu se intampla nimic. I-am trimis Pm si nu raspunde. Il sun, initial nu raspunde, iar mai tarziu ma suna el. Ii comunic problema consolei, si el da vina pe transport (nu ma priveste pe mine asta, nu eu sunt responsabil de impachetarea consolei). Apoi imi zice ca s-a mai intamplat ca touchscreen-ul sa nu functioneze, insa dupa ceva timp isi revenea. Ok, il las si-l sun ziua urmatoare, pentru a-i trimite DS-ul si pentru a-mi primi banii inapoi, insa nu raspunde. Am asteptat de sambata pana azi, nu raspunde la telefon si nici pe forum. Ecranul il repar, insa eu am vorbit cu el despre o consola aflata in stare perfecta de functionare, nu defecta.