Quote Originally Posted by MonkY View Post
Interesant cum Sony Ericsson Xperia Play poate fi considerata "handheld game console" desi este un Android dar cu softul lui Sony peste, iar celelalte nu pot fi numite pentru ca nu au sigla Sony?!? Handheld game console - Wikipedia, the free encyclopedia
Poate aici e problema, faptul ca luam definitiile de pe wikipedia ca si fiind adevarul absolut. Intamplarea face sa am FIX Xperia Play, dar nu-l consider deloc consola. Da, l-am luat ca sa ma joc mai confortabil cand ma joc, da, *seamana" cu un PSP, da, Sony se lauda ca e "consola" si wikipedia spune acelasi lucru. Dar pt mine e un telefon si atat.

Mai dau un exemplu, poate unii inteleg ce vor sa zic. Luam un telefon cu tastatura fizica (de exemplu htc drean g1). Instalam pe el "adosbox". Asta transforma cumva automat telefonul intr-un PC cu MSDOS

Repet pt ultima data: faptul ca o tableta poate rula jocuri nu inseamna ca tableta aia e consola. E doar o tableta ca oricare alta.

Quote Originally Posted by Webpredator View Post
Avand in vedere cum arata jocurile Tegra3 / iPad - cam da...
N-as vrea sa jignesc pe nimeni, chiar n-as vrea, mai ales cand vorbim de un VIP. Dar postul asta mi se pare absolut hilar. Adica stai sa vad daca inteleg bine: daca jocurile arata bine pe un device inseamna ca device-ul ala e consola si daca nu arata bine atunci nu e consola? Deci "new iPad" sau Asus Transformer Prime sunt console si PS1 sau Sega Staurn nu sunt console?