Quote Originally Posted by rodarkone View Post
Monky - citeste cu atentie, am zis ca exista jocuri bune (de cel putin 3 ori) insa acestea sunt in raport de 1 la 1000 (poate si mai putine) raportate cu jocurile care exista pe aceste platforme. Ceea ce intareste teoria mea -> mult si prost, FOARTE putin de calitate si putinul ala "portat" - daca ne referim la contentul original 100 % care sa merite pentru un gamer probabil raportul este mult mai mic.

Cat despre limitari -> ma refer in special la control si capacitate de stocare - (avand in vedere faptul ca doar The New Ipad are specificatii superioare consolelor din ziua de azi, ma voi baza pe aceasta tableta -> capacitate de stocare 64 GB maxim, capacitate de stocare 1 BR disc -> pana la 50 GB => pe tableta vei putea stoca maxim 1 film BR / maxim 1 joc care sa aiba caracteristici similare cu cele de pe home consoles )
OK Darkie, ai dreptate doar te contrazici singur... Intai ai spus ca resursele sunt limitate pe smartphone-uri si tablets (cand probabil un smartphone in ziua de azi e de 1000 de ori mai rapid decat un Game Boy, Master Gear sau Lynx). Dupa care, te-ai legat de faptul ca, capacitatea de stocare e de vina... mama ei de treaba. E mai buna o consola care are un joc per cartridge, nu una pe care poti pune sute, eventual salva in cloud, transfera pe USB or anything else. Cat despre control, am zis mai devreme... unora nu le place DELOC Kinect-ul, Move-ul, Wiimote-ul sau chiar si gamepadul... si cu toate astea, nu le face cu nimic mai putin console decat sunt. La fel e posibil sa nu-ti placa touch-ul. Dar ce sa-i facem... fiecare are dreptul la opinie.
Quote Originally Posted by rodarkone View Post
Cat despre limitari -> ma refer in special la control si capacitate de stocare - (avand in vedere faptul ca doar The New Ipad are specificatii superioare consolelor din ziua de azi, ma voi baza pe aceasta tableta -> capacitate de stocare 64 GB maxim, capacitate de stocare 1 BR disc -> pana la 50 GB => pe tableta vei putea stoca maxim 1 film BR / maxim 1 joc care sa aiba caracteristici similare cu cele de pe home consoles )
P.S. Vad ca intre timp ai mai editat postul.. cu ceva care ma face sa ma intreb daca chiar esti tu cel care posteaza... Dai exemple cu BluRay? Really? Nu e consola daca nu poti stoca filme sau jocuri pe BluRay?!? Dzeule... OK, nu mai zic nimic. Astept sa vad rezultatele poll-ului si aia e. Oricum sunt dezamagit complet, mai ales ca vad asa ceva de la un consolist retro, colectionar... care acum face comparatii intre tableta si PS3 (ca alta cu BluRay nu mai stiu - apropos, restul care nu au nu sunt nici ele console, nu?). Grrr... ma duc sa-mi dau palme.