Eu tot nu inteleg de ce toata lumea vede un razboi intre iPad/iPhone si restul. Cred ca o consola este aceea care are ca scop primordial rularea de jocuri. Din punctul asta de vedere, nici tabletele, nici telefoanele nu se pot lauda cu asta. PS3 ruleaza si filme si alte cateva lucruri, dar a fost designed pentru jocuri. Xbox la fel. Wii U la care se tot face referire, indiferent de controller-ul acela, care btw e hidos , tot pentru jocuri este construit.

Tabletele, telefoanele si chiar PC-urile au alte target-uri. Ele prin esenta se doresc a fi multifunctionale. E ca si cum ai zice ca un HP All in One este imprimanta. Gresit, imprimanta este un Inkjet (sper ca am nimerit-o ) , All in One-ul beneficiaza si de imprimanta printre altele si de obicei nu de una performanta.

Repet, si eu imi doresc un iPad si probabil ca mai devreme sau mai tarziu o sa imi iau unul. De asemenea o sa bag bani si in jocuri, ca si in aplicatii, cartela de net, filme si tot ceea ce mai face iPad-ul. Dar asta nu inseamna iPad-ul este pe rand toate ce le-am enumerat, el este doar o tableta ca ruleaza diferite lucruri.