Quote Originally Posted by Mythul View Post
RaverX - ai avut vreodata un ipad cateva ore sa te joci pe el? 5-10 min la mall nu se pun. Chiar nu ai avut niciodata cand te ai jucat pe smatphone sau tablet acel sentiment....Wow chiar e tare jocul ! Sau ce control intuitiv, grafica sau muzica superba are?
Daca ai vazut o tableta doar la mall sau ti a aratat-o un prieten 5 minute nu se pune. Ia tu un ipad, pune ti castile, singur intr-o camera, fara sa fii deranjat si baga un Modern Combat 3 Multiplayer, un Real Racing 2 HD, de ce nu un Cut the Rope Experiments, daca acele jocuri sau altele nu te vor impresiona nici macar o data inseamna ca ai o problema cu gaming-ul in general.
Man, eu sunt un baiat sarac, nu-mi permit de astea... Dar incerc totusi sa-ti raspund - ce legatura are "gaming-ul" cu faptul ca o tableta e o consola sau nu? Am terminat Asphalt6 pe Xperia Play (career 100%) si implicit mi-a placut (termin doar jocurile care-mi plac foarte mult).

Uite, propun si eu un experiment. Pune-te la PC si baga un Portal2, un Bulletstorm, un Starcraft2, un NFS Run sau orice iti place tie. Ce dovedeste asta? Ca sunt jocuri faine pe PC. Nu ca PC-ul e consola. Fix la fel e si pe tablete, n-am zis niciodata ca nu sunt jocuri bune pe tablete, am zis doar ca asta nu inseamna ca tabletele sunt console.