Single post: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #6044 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by seed View Post
    Ziua buna d-nu DONELY, am o intrebare , : stau pe gand sa imi i-au un xbox 360 hdd 250 gb sau xbox 360 4gb + kinect si ma intrebam daca se pot modat cu lt+ 3.0.Eventual ceva sfaturi de achizitiobnare sau de unde as putea lua .Am nevoie de foarte multe detalii daca se poate.
    Suna-ma si am sa iti spun ce sa cumperi

    ---------- Post added 18-04-2012 at 04:05 PM ----------

    Disponibil Downgrade de la fw 4.11 sau mai mic, la fw 3.55 pentru PS3 SLim cu date code maxim 1A pentru a suporta modare cu cfw si dongle JB-King. Downgrade se face cu ProgSkeet v1.1 PCB [Limited Crystal Blue Edition]

    Pret = 300 ron



    Pentru a vedea daca suporta downgrade sau nu consola voastra, puteti folosii PS3 Minimum Version Check, pentru a determina fw-ul de baza al consolei.

    1.Unrar and copy this MinVerChk PUP to your USB stick (/PS3/UPDATE/PS3UPDAT.PUP), the same way as if it was an firmware upgrade.
    2. Insert the USB stick into the PS3.
    3. Start a firmware update like normal from XMB (Don�t worry, it will not update!)
    4. It will shortly fail and display the Firmware Base Value

    Pachet downgrade fw 4.11 sau mai mic la fw 3.55 plus stick JB-King = 400 ron

    Disponibil de astazi stick dongle JB-King cu update 2.51 pentru modare PS3 ce nu depaseste fw 3.55. Cu acest nou dongle, merg toate jocurile ce necesita fw mai mare de 3.55 - 3.6+ pe o consola modata. Componente de calitate chipset Actel, 2 MBytes SPI flash, cristal oscilator, switch pentru update, etc
    Este compatibil cu toate EBOOT PATCH True Blue PS3-PARADOX sau UNOFFICIAL_TB_EBOOT_PATCH scoase de cei de la JB.

    1. Supports all regions of consoles
    2. Supports all regions of v3.6+ games
    3. Rock solid crystal oscillator on board for flawless timing
    4. Durable and high quality plastic case design
    5. Tough and durable plastic packaging
    6. Further features to be added as they are developed
    7. On board 2 MBytes SPI flash
    8. Does not require the power/eject trick
    9. Custom v3.55 Dongle firmware behaves like OFW when JB-King is not inserted
    10. Manufactured from highest grade components and Actel based

    PRET= 200 ron

    Cu PS3 Minimum Version Check, puteti verifica fw-ul cu care a venit consola din fabrica. Daca acesta nu depaseste 3.55 atunci consola poate suporta procesul de downgrade si instalarea de cfw 3.55 pentru modare.
    Attached Images Attached Images progskeet.jpg h.jpg c.jpg img_0688.jpg img_0689.jpg