Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
Ba, chiar sunt mai tigani decat tiganii, am si eu in orasul in care m-am nascut asa ceva, Mangalia. Este condus de mafie si tigani. Dar daca sunt in lift cu un roman (chiar daca este el mare smecher si ce o fi) tot ma simt mai in siguranta decat cu un tigan. Asta este sentimentul care mi s-a lipit in creier de mic. Nu am avut probleme cu tiganii niciodata si nici nu as vrea sa am vreodata dar nu cred ca simt o ura mai mare pentru ceva pe lumea asta decat pentru tigani. Daca asta ma face rasist (desi sa urasti tiganii nu ar trebui sa fii catalogat rasist) atunci sunt cu mana pe inima.
te-ai simti mai in siguranta in Napoli decat in Mangalia ?conteaza culoarea sau nationalitatea mafiei ?insa in spatele mafiei sunt niste oameni colorati..dar nu fizic..daca ma intelegi..

pe mine nu ma deranjeaza deloc celelalte rase sau popoare care au avut "de suferit" de-a lungul istoriei(negrii,tiganii,evreii aka "asa zisii discriminati) ci usurinta cu care unii dintre acesti oameni abuzeaza de termenul(ipocrit ,de altfel) "rasism"..si de aici vine si ura rasiala...doar paravanul se regaseste in toate motivele clasice din aceste pagini..