Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
Imi pare rau ca nu s-a inteles ce am spus. Nu am spus ca il simpatizez pe Basescu. Dar decat ceilalti doi la putere, sa fim seriosi. Vad ca toata lumea care spune ca Ponta si Antonescu sunt de preferat in fata lui Basescu sunt cei care ii catalogheaza pe restu ca fiind copii sau fara experienta sau aduc atacuri.

Maestre, cum adica, daca eu am 21 de ani inseamna ca numai tu ai dreptate, sau cum? Eu nu am voie la propria parere din cauza varstei? Nu am inteles prima parte a comentariului tau. Daca stau sa ma gandesc, generatia mea e cea care trebuie sa traiasca cu ce au facut altii inainte. Asa ca daca e sa ne luam la rost acum, mai vinovati sunt cei care din 89 au avut drept de vot fata de cei care numai in ultimii 5 ani au primit dreptul asta. Nu generatia mea a adus tara unde este acum.

Si ca sa continui ideea contra lui USL. Si PD-L lui Basescu a facut prostii. Basescu merita suspendat pentru unele lucruri. Stiu asta. Dar ma intreb, daca il dam jos pe Basescu, pe cine votam? USL l-ar avea pe Antonescu ca si candidat. Un asemenea om nici nu merita sa candideze. Mi-ar fi rusine ca un astfel de om sa ne reprezinte tara. Si altcineva, cine va mai candida? Vadim, Becali, Prigoana? Cine mai poate candida si sa aibe o sansa in fata lui Antonescu? Nimeni. In cazul asta eu asa vad lucrurile: ori Antonescu ori Basescu. Dintre doua rele, il aleg pe cel mai mic.
Pe cine votam? Uite pe oricine. Tu, daca candidezi eu pe tine te votez. Pe oricine, numai sa nu il mai vad pe nemernicul asta cum joaca turca cu tara asta -in cazul in care sti ce inseamna si daca ai jucat cumva vreodata jocul asta. Esti liber sa votezi cu cine vrei, ai puterea data si libertatea castigata de cei dinainte sa te nasti tu, sa alegi pe cine vrei. Daca tie si familiei tale, va este mai bine cu Basescu esti liber sa il alegi. Pe cine nu lasi sa moara, nu te lasa sa traiesti. Consider subiectul inchis nu am rabdarea si nici timpul necesar sa iti explic de ce ori Antonescu ori Basescu. Acum votezi pentru demiterea lui Basescu si nu pentru al vota pe Antonescu. Cred ca asta nu reusesti sa intelegi si te contrazici singur. Daca spui ca nu iti place nici tie Basescu, atunci gandestete bine cum pui stampila pe 29, apoi mai vezi tu in toamna pe cine votezi presedinte....poate din nou pe Basescu