Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
...
Vorbesti prostii. Ca sa nu ramai totusi cu impresia ca mi-a zis un amic sa nu il suport, desi incep sa cred ca la tine e mai degraba cazul, iti dau cateva motive pentru care eu nu il suport pe Antonescu:

1. E un lenes. Nu isi face treaba, chiuleste de la munca. Se plimba teleleu in timpul serviciului.
2. Intr-un interviu, cand a fost intrebat de ce chiuleste de la munca, raspunsul lui a fost: "N-am niciun fel de obligaţii să vă dau raportul.'' auzi si tu, pai nu pe taxele si impozitele noastre se plimba?
3. Isi foloseste soferul platit din taxele si impozitele noastre sa ii faca piața si sa ii duca odreasla la scoala.
4. Are un procent de prezenta in Parlament de 1.8% . 1.8!!! Da-o naibii... In 2004-2008 cand era deputat si dadea mai putin din gura, prezenta era de 14%. de atunci a inceput sa se respecte si mai mult.
5. Nu are un limbaj adecvat unei persoane care sa reprezinte o tara. Prea multa smecherie de cartier.
6. L-a luat pe Geoana in brate, apoi l-a desfiintat. Ce fel de om e asta?
7. Daca asa pune el mana pe putere, cum o sa faca atunci cand va trebui sa o cedeze?
8. La un discurs al lui Basescu, Antonescu statea in spate , era ca un copil de 7 ani. Se b�ț�ia pe scaun, tragea de microfon sa vorbeasca peste Basescu, zambea si pufaia cand Basescu spunea ceva ce nu ii convenea. Se poate asa ceva? Un presedinte fara bun simt vrei tu?

Daca esti constient de treaba asta, si inca poti spune ca il sustii, iti meriti soarta.