pai din punctul asta de vedere Romania e o tara ca toate tariile cu influenta slava si balcanica ..care se afla cu cel putin 30 ani in urma fata de Vest...si e posibil ca toti tiganii sa fie cocalari sau manelisti dar clar nu toti manelistii si cocalarii sunt tigani....

si daca e sa o luam asa ce prezinta astia la stiri ?tigani care fura in tara sau prin strainatate..sau nunte,botezuri de tigani unde masinile scumpe sunt la tot pasul iar galbenii atotprezenti....dar stiri despre tigani care s-au integrat in societate ?ma indoiesc ca nu exista si asemenea indivizi..chiar in serie la facultate am un coleg tigan..care spre deosebire de altii invata..
Quote Originally Posted by iPaul View Post
Nu asta am vrut sa subliniez.Sunt curios cati dintre ei conduc o afacere legala sau cati platesc taxe si impozite.
asta e partea a 2-a..dar dupa cum am spus...strict din ce vezi la TV ai avea impresia ca toti tiganii sunt hoti..dar mie-n suta ca nu toti hotii sunt tigani...sigur..nu-i controleaza nimeni...dar dupa cum ai vazut zilele astea ANAF-ul acopera o intreaga mafie..baietii astia colorati sunt mici copii...praful dupa toba....

e ca si cum ai spune ca nu sunt bani in tara asta pentru ca parlamentarii sunt prea multi,au salarii prea mari si isi iau in fiecare an masini..