Am si eu o platina facuta in felul asta, pe care nu stiam ca voi ajunge sa o regret. La SOCOM (nici nu stiu cum se numeste exact, primul SOCOM cu trofee, cred). Eram la inceput cu trofeele, avea un prieten jocul (de la alt prieten) si mi-a spus ca si-a facut asa trofeele. Si ca daca vreau, poate trece pe la mine sa fac si eu platina in felul asta, jocul nu mi-l poate lasa cat ar dura sa il platinez (am inteles ca ar dura chiar f mult) si am fost de acord (m-am gandit ca nu are cum sa strice daca imi creste nivelul). Mi l-am facut pe contul principal si din primul moment in care s-a terminat cu primirea trofeelor am regretat, dar asta e.... nu o sa imi schimb contul pt. un singur joc (si din cauza jocurilor fifa as vrea sa mi-l schimb, la care nu am apucat sa iau 100% la timpul lor si acum nu mai pot). Si in plus, chiar si pe YourGamerCards sunt acceptate pana la 5 platine facute in mod non-legit si mai toti din topul mondial au cateva facute asa, sau sunt multi-user-accounts (caz care mi se pare la fel de urat). Eu am numai una si va ramane singura, asta e.... in plus e o dovada ca nu sunt perfect :-p