Salut
Am nevoie de sfatul vostru.Am un PS3 de 60 GB cumpar de aici de pe forum de la un user.Ieri PS3-ul meu m-a anuntat ca nu o mai duce mult cu blocul optic:s-a blocat in mijlocul unui joc,ecranul negru.S-a blocat imaginea in mijlocul unui film pe Blu-ray.Din cate am observat rezista cam 1 ora pana sa dea semnele astea ,semn ca blocul optic e pe duca.Am garantie pana pe 4.04.09 deci trebuie sa ma misc cu talent.
M-am uitat pe hartii si am observat ca PS3-ul a fost cumparat de la ALKO GRUP,un furnizor al MEDIADOT.Am sunat la Mediadot ca sa fiu aburit de o gagica la telefon ca acest furnizor al lor a dat faliment si ca ei au preluat doar site-ul Dupa ce am ras un pic,am intrebat-o pe fata cum vede ea rezolvarea problemei?Incercarile mele de a-mi da un director la telefon =fara succes
Asa ca trebuie sa ma duc sa ma tiganesc cu ei.Asta i-mi place in Romania ,pana nu te duci sa-i bipui un pic in gura ,OPC etc,nu se misca deloc.
M-am uitat pe conditiile de garantie si am citit printre altele la "obligatiile cumparatorului" urmatoarele:
prezinta echipamentul in ambalajul original impreuna cu accesoriile cu care a fost livrat.Lipsa unuia dintre detaliile de mai sus atrage imposibilitatea noastra de a asigura garantia"
Conditiile de garantie am vazut ca nu sunt semnate nici de cumparator nici de furnizor.
Acum eu am toate accesoriile si cutia originala,factura ,chitanta dar pot astia sa faca pe nebunii cu altceva?Din experienta voastra ,mai ales cei care au avut de-a face cu Mediadot.
Nu sunt din Bucuresti asa ca maine trebuie sa ma duc pe capul lor.Va astept cu sugestii,sfaturi.
Multumesc anticiat