@leggollas11: Simplu fapt ca nu ai reusit sa intelegi ceea ce am vrut sa spun nu justifica catusi de putin vehementa raspunsului tau. Insa dupa cum tu insuti ai declarat, din moment ce nu ai mai scris de mult pe forum simti nevoia sa te descarci - asa cum de altfel procedeaza multi care nu au parte de anumite lucruri o perioada indelungata de vreme

Acestea fiind zise, ma vad nevoit sa fac o precizare necesara: in opinia mea, civilizatia este o conditie ce preceda (nefiind neaparat sine qua non) statornicirii unui anumit cadru pentru manifestarea organizata (la nivel local, regional, national etc.) a unei pasiuni. Simplu fapt ca nutresti aceasta pasiune nu te face o persoana civilizata, ci doar una.....pasionata.

total offtopic: din propria experienta, cei care decreteaza cu certitudine ca cineva despre care nu stiu absolut nimic este "total pe dinafara", sunt cei care aproape toata viata lor vor fi pe dinafara.
(insa nu-ti face griji - cam ca tine gandeam si ma exprimam si eu pe la 8-12 ani

Regret ca trebuie sa asist la o asemenea atitudine din partea unui co-gamer. Pe viitor o sa ma abtin de la a face comentarii despre asemenea subiecte.

Numai bine.