Asta daca nu o sa mai apara chestii colaterale. E ca si atunci cand vrei sa construiesti o casa. Crezi ca vor fi suficienti 50.000�,dar cand tragi linie vezi ca esti pe la 80.000�. Sigur,la o scara mult mai mica.

Eu nu inteleg de ce in tara asta e necesara atata hartogaraie pentru orice rahat. Mai ales in sistemul medical public.
Sufar de o boala de ficat numita Wilson de 6 ani. Necesita tratament constant,fac lunar analize,incerc sa o remediez deoarece desi o am de mult timp,am reusit sa o tin in stadiul primar multumita medicamentelor. Pana in 2009,din motive pe care nu le inteleg,am apelat la stat. Am fost jignit,scuipat,umilit,a trebuit sa dau spaga tuturor parvenitilor din spitalele de stat romanesti.
Pana cand am zis ca ori schimb ceva,ori renunt sa mai lupt cu boala. Sistemul medical privat din Romania a fost solutia,care s-a dovedit a fi unica idee rezonabila. Chiar daca acum cheltui mult mai mult decat inainte,macar sunt tratat cu bun-simt de cei cu care intru in contact si nu mai stau ore intregi in sali de asteptare,nu ma mai inteapa doctorite sictirite de 4 ori pana imi nimeresc vena cand mi se ia sange si am parte de promptitudine.


Sent from my iPhone using Tapatalk