Quote Originally Posted by Merdiso View Post
Monky si 660 Ti, nu ma asteptam la asa ceva.
Eheee... daca erau alte vremuri (mai bune), probabil aveam ceva mai puternic, si overclockat. Momentan insa nu am gasit ceva care sa rupa (inainte aveam un GTX 560 care cam rupea in 2560 x 1600). Are un raport ideal de performanta/consum, dar pret cam mare, sa fiu sincer (mare in Romania).
Quote Originally Posted by rulzmaker View Post
@MonkY am vrut si eu sa-mi iau GTX 660Ti insa m-a cam dezamagit bus-ul memoriei, si am evitat sa mai cumpar acea placa tocmai pentru a nu avea probleme cand voi face upgrade la display.
Da, initial m-a dezamagit si pe mine faptul ca am facut "downgrade" la bus (de la 256bit la 192bit)... dar sincer, daca n-ai sti de bus-ul acela, nu ai observa in teste si toate cele. Uite un exemplu:

GTX 560 | 256bit | Pixel Fillrate = 11.3Gpx | Texture Fillrate = 45.4 Gpx | Bandwith = 128.3 GB/s
GTX 660 | 192bit | Pixel Fillrate = 24.5Gpx | Texture Fillrate = 114.2 Gpx | Bandwith = 144.2 GB/s

Deci dupa cum vezi, chiar daca bus-ul e mai jos, upgrade-ul e cat se poate de major.

Cat despre restul, 4K am eu (2560 x 1600 = 4.096.000 pixels) si jocuri gen Diablo III, Eve Online (cate 2 jocuri deschise practic), cu toate la maxim... nu au absolut nicio treaba. Alte jocuri, no offense, daca nu sunt optimizate bine, sau vor sa-mi vand casa pentru a vedea 2-3 vertex shaders in plus... sa fie sanatoase. Nu ma agit prea tare, pentru ca oricum restul merg bine merci pe console, si joc si relaxat, aruncat in canapea. Ce am pe PC sunt PC Exclusive si aia e, nu am de ales.